01/05/2024

ArtDog Istanbul Artweeks Istanbul Özel Sayı

Bu yıl 9. Edisyon’unu gerçekleştirecek olan Artweeks hem isim hem de mekan değişikliğine gidiyor. Elinizde tuttuğunuz bu “Özel Sayı” etkinliğin geçirdiği evrimi, yeni üstlendiği sorumluluğu, genişleyen vizyonunu ve hedeflerini ortaya koyuyor.

Artweeks aslında organik olarak doğan, gelişen ve evrilen yerel bir etkinlik. Bu yıl The Ritz-Carlton Residences, İstanbul B Blok’ta gerçekleşecek olan etkinlik bu değişimle sınırlarının genişleyeceği sinyallerini veriyor.

Bilgili Holding ev sahipliğinde, 20-28 Nisan tarihleri arasında,The Ritz-Carlton Residences, İstanbul B Blok’ta gerçekleşecek olan Artweeks’in bu iddialı çıkışını etkinliği düzenleyen Sabiha Kurtulmuş, Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu üyesi Sevil Bilgili ile konuştuk.

Artweeks Istanbul’un 9. Edisyon’unda en öne çıkan küratoryel projeler arasında Levent Çalıkoğlu ve Beral Madra’nın sergileri yer alıyor. Madra ve Çalıkoğlu ile kapsamlı söyleşilerin yanı sıra son döneminde Akaretler Sıraevler’de yaşayan Türk çağdaş sanatının en önemli isimlerinden Haluk Akakçe’nin özel bir sergisi de yer alıyor. Akakçe’nin son dönem işlerinden oluşan ve Bilgili koleksiyonunda bulunan sergiyi ve sanatçının üretim pratiklerini yaşama ve çalışma alanı kapsamında eşi Nevzat Akakçe ile konuştuk.

Eskişehir, Adana ve Diyarbakır’dan etkinliğe katılacak galerilerle söyleşilerin yer aldığı özel bir dosya konusunun da yer aldığı sayfaların yanı sıra Ritz Carlton mimarisi ve hikayesi hakkında bir yazı da bulacaksınız bu sayıda.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’nin kamusal sergi alanı olan Taksim Sanat ve Dijital Deneyim Müzesi’nin sergileri ve Doğançay Müzesi sergisini de özel olarak inceledik.

Artweeks’in yıllara yayılan yolculuğu ve son gelinen noktadaki hedeflerini mercek altına aldığımız bu sayı İstanbul’un çağdaş sanat haritasının da arşivine bir katkı sağlayacak.

Press

artdog-ozel-sayi-01
press-great-place-to-work-2024-01
press-galataport
press-aman-01
press-preninsula-robb-07
press-ekoturk-01
press-artweeks-ix-01
press-bloomberg-00
press-enes-yilmazer
press-therealdeal-01
press-arch-01
press-heraldsun-01
press-2023-01
press-nat-geo-01
press-forbes-03
press-ft-00
press-domus-01
press-istanbul-modern-04
press-the-fifth-miami
press-michelin-guide-01
press-peninsula